Ürün Ayrıntıları
Menşe yeri: Shenzhen, Çin
Marka adı: Flo-Instru
Sertifika: CE; ISO9001
Model numarası: ST501
Ödeme ve Nakliye Şartları
Min sipariş miktarı: 1
Ambalaj bilgileri: Geleneksel ambalaj
Teslim süresi: Elektronik Muhafazalar
Ödeme koşulları: T/T
hız aralığı: |
0 ~ ±16ft/sn (0 ~ ±5m/sn) |
Kesinlik: |
±1.0% |
Boru boyutu: |
1" ila 48" (25 mm ila 1200 mm) |
Sıvı: |
Deniz Suyu, Gazyağı, Benzin, Yağ, Alkol, vb. |
Boru malzemesi: |
PVC, Karbon Çelik, Paslanmaz Çelik, Bakır, vb. |
İsteğe bağlı çıktılar: |
OCT Darbe çıkışı: 0~5000Hz. Analog çıkış: 4~20mA, maksimum yük 750Ω. |
İletişim arayüzü: |
RS485 |
Güç kaynağı: |
24V DC/1A |
Tuş takımı: |
16(4×4) dokunmatik işlemli tuş |
Görüntülemek: |
20×2 kafes alfanümerik, arkadan aydınlatmalı LCD. |
Sıcaklık: |
Verici: 32℉~140℉(0℃~60℃) Transdüser: 32℉~140℉(0℃~60℃) |
Nem: |
%99'a kadar RH, yoğunlaşmayan |
Verici: |
Alüminyum Alaşım, IP65. |
Dönüştürücü: |
Kapsüllenmiş tasarım, IP68. |
Dönüştürücü kablo: |
Standart kablo uzunluğu: 33 ft (10 m) |
hız aralığı: |
0 ~ ±16ft/sn (0 ~ ±5m/sn) |
Kesinlik: |
±1.0% |
Boru boyutu: |
1" ila 48" (25 mm ila 1200 mm) |
Sıvı: |
Deniz Suyu, Gazyağı, Benzin, Yağ, Alkol, vb. |
Boru malzemesi: |
PVC, Karbon Çelik, Paslanmaz Çelik, Bakır, vb. |
İsteğe bağlı çıktılar: |
OCT Darbe çıkışı: 0~5000Hz. Analog çıkış: 4~20mA, maksimum yük 750Ω. |
İletişim arayüzü: |
RS485 |
Güç kaynağı: |
24V DC/1A |
Tuş takımı: |
16(4×4) dokunmatik işlemli tuş |
Görüntülemek: |
20×2 kafes alfanümerik, arkadan aydınlatmalı LCD. |
Sıcaklık: |
Verici: 32℉~140℉(0℃~60℃) Transdüser: 32℉~140℉(0℃~60℃) |
Nem: |
%99'a kadar RH, yoğunlaşmayan |
Verici: |
Alüminyum Alaşım, IP65. |
Dönüştürücü: |
Kapsüllenmiş tasarım, IP68. |
Dönüştürücü kablo: |
Standart kablo uzunluğu: 33 ft (10 m) |
ST501 Sabit ultrasonik akışölçer
Uzaktan ölçüm hizmetleri sağlamak için yönetim sisteminize entegre olun.
Ucuz maliyetli sabit ultrasonik akışölçer ST501
Tanıtım
ST501 ultrasonik akış ölçer, en güvenilir dijital sinyal işleme teknolojisini kullanır ve geniş bir miktar sıvı ve boru boyutu için akış ölçümünü yüksek doğruluk ve güvenilirlik ile iletir.Üstün performanslı dönüştürücü ile daha yüksek endüstriyel seviyede malzemeyi birleştirdi, Flo-Enstrümanlar herhangi bir endişe olmadan uzun süre çalışabilir.
Açık menü görüntü seçimleri, araçların kullanımını çok uygun hale getirir.
ST501 ultrasonik akışölçörü, yüksek ölçüm doğruluğuna sahip olan Transit-Time teknolojisine dayanır. ST501 bir sıkıştırmalı dönüştürücü kullanır,Sadece borunun dış tarafına sıkıştırarak akış verilerini toplayabilir., ve asla sıvıyla temas etmeyecek ve sıvı kirliliğine, basınç azalmasına, sızıntıya vb. neden olmayacaktır.
Faydaları
İlke
Uçuş Zamanı (TVT) ultrasonik akışölçörü olarak da bilinen Transit-Time Ultrasonik Akışölçörü, temiz sıvı uygulamaları için yaygın olarak kullanılan müdahalesiz bir akış ölçüm teknolojisidir.Akış yönünde ve akış yönüne karşı iletilmiş ultrasonik sinyalleri arasındaki zaman farkını ölçme ilkesinde çalışır.
![]()
Cihaz, borunun dış tarafına monte edilmiş veya satır içi yerleştirilmiş bir çift (veya daha fazla) ultrasonik dönüştürücüye sahiptir.Diğeri onu akıntıya doğru gönderirkenSıvının hareketi ultrasonun geçiş süresini etkilediğinden, iki sinyal arasındaki zaman farkı akış hızına doğrudan orantılıdır.
Ürün Boyutu
| Göndericisi |
| Değiştiriciler |
Kablolama talimatları
Kapağı açmak sağ alt tarafta bulunabilir, DC güç terminaline bağlanın.
Bağlanmak için kablolama şemasına göre:
RTD girişi (yalnızca Enerji Modeli için), RS485, 4-20mA, Transducer (Yukarı akım transducer, Aşağı akım transducer), Relay çıkışı, OCT çıkışı.
Çift korumalı dönüştürücü kablosu için: mavi tel üzerinde "+", beyaz tel üzerinde "-" ve kalkan üzerinde "koruma".
İletişim ve Çıkış İşlevleri
![]()
ST501 Sabit Ultrasonik Akış Ölçörü, çeşitli endüstriyel kontrol sistemlerine sorunsuz entegrasyon sağlamak için birden fazla iletişim ve çıkış seçeneği ile donatılmıştır.Bu çıkışlar gerçek zamanlı veri alımını sağlar, uzaktan izleme ve akışla ilgili süreçlerin kontrolü.
Çıktı Kapasiteleri Özetleri
| Çıktı Türü | Görev | Uygulama Örnekleri |
| RS485 ((Modbus) | Dijital iletişim | Uzaktan izleme, SCADA, sistem entegrasyonu |
| 4-20mA | Analog çıkış | PLC girişi, süreç geri bildirimi, DCS sistemleri |
| ÜST Puls | Akış toplama çıkışı | Toplu kontrol cihazları, enerji sayaçları, akış kayıt cihazları |
| İletişim | Alarm/kontrol çıkışı | Çıkartma alarmı kontrol valfleri/pompaları, akış güvenliği koruması |
Özellikler
| Performans özellikleri | |
| Hız aralığı | 0 ~ ± 16ft/s (0 ~ ± 5m/s) |
| Doğruluk | ±1,0% |
| Boru boyutu | Bağlama: 1 ′′~ 48 ′′ (25mm~ 1200mm) |
| Sıvı | Deniz suyu, petrol, benzin, petrol, alkol vb. |
| Boru malzemesi | PVC, Karbon Çelik, Paslanmaz Çelik, ect |
| Fonksiyon özellikleri | |
| İsteğe bağlı çıkışlar | OCT Nabız çıkışı: 0~5000Hz. |
| Analog çıkış: 4 ~ 20mA, maksimum yük 750Ω. | |
| İletişim arayüzü | RS485 |
| Güç kaynağı | 24V DC/1A |
| Klavye | 16(4×4) dokunmatik işlemli tuş |
| Görüntüle | 20x2 dişli alfa-sayılı, arka tarafı aydınlatılmış LCD. |
| Sıcaklık | Göndericiler: 32°F~140°F (0°C~60°C) |
| Dönüştürücü: 32°F~140°F (0°C~60°C) | |
| Nemlilik | % 99'a kadar RH, kondensasyonsuz |
| Fiziksel özellikler | |
| Göndericisi | Alüminyum alaşımı, IP65. |
| Değiştiriciler | Kapsülelenmiş tasarım, IP68. |
| Transdüsör kablosu | Standart kablo uzunluğu: 33ft (10m). |
| Ağırlık |
Göndericisi: yaklaşık 0.7kg; Dönüştürücü: yaklaşık 0.4kg |