Ürün Ayrıntıları
Menşe yeri: SHENZHEN
Marka adı: Flo-Instru
Sertifika: CE; ISO9001
Model numarası: ST502
Ödeme ve Nakliye Şartları
Min sipariş miktarı: 1
Ambalaj bilgileri: Geleneksel ambalaj
Teslim süresi: Elektronik Muhafazalar
Ödeme koşulları: T/T
Boru boyutu: |
DN25-DN5000 |
Sıvı: |
Su, deniz suyu, yağ, alkol ... |
Boru malzemesi: |
PVC, karbon çelik, paslanmaz çelik ... |
hız aralığı: |
0,03 ~±40ft/s (0,01~±12m/s) |
Tekrarlanabilirlik: |
%0,15 |
Güç kaynağı: |
TC-1500C Köşe Kesme ve Katlama fonksiyonlu otomatik pencere yama makinesi |
dönüştürücüler: |
Çalışma sıcaklığı: -40℉ ~ +140℉ (-40°C~+60°C) |
Görüntülemek: |
20*2, alfasayısal, arkadan aydınlatmalı LCD |
Çıkış: |
4-20mA, OCT darbe çıkışı, röle çıkışı, RS-232 / RS-485, RTD sıcaklığı. giriş |
Verici muhafazası: |
IP65, döküm alüminyum işlenmiş muhafaza, CNC işlenmiş |
Doğrusallık: |
%1.0 |
İletişim: |
RS485 |
Tuş takımı: |
16 Işık Dokunlu Anahtarlar |
Boru boyutu: |
DN25-DN5000 |
Sıvı: |
Su, deniz suyu, yağ, alkol ... |
Boru malzemesi: |
PVC, karbon çelik, paslanmaz çelik ... |
hız aralığı: |
0,03 ~±40ft/s (0,01~±12m/s) |
Tekrarlanabilirlik: |
%0,15 |
Güç kaynağı: |
TC-1500C Köşe Kesme ve Katlama fonksiyonlu otomatik pencere yama makinesi |
dönüştürücüler: |
Çalışma sıcaklığı: -40℉ ~ +140℉ (-40°C~+60°C) |
Görüntülemek: |
20*2, alfasayısal, arkadan aydınlatmalı LCD |
Çıkış: |
4-20mA, OCT darbe çıkışı, röle çıkışı, RS-232 / RS-485, RTD sıcaklığı. giriş |
Verici muhafazası: |
IP65, döküm alüminyum işlenmiş muhafaza, CNC işlenmiş |
Doğrusallık: |
%1.0 |
İletişim: |
RS485 |
Tuş takımı: |
16 Işık Dokunlu Anahtarlar |
ST502 Sıkıştırmalı ultrasonik akışölçer
Akışı ölçmek için transit-zaman yöntemlerini kullanan ultrasonik akış ölçerleri.
Tanıtım
ST502 Ultrasonik akışölçer, en güvenilir dijital sinyal işleme teknolojisini kullanır ve geniş bir miktar sıvı ve boru boyutu için akış ölçümünü yüksek doğruluk ve güvenilirlik ile iletir.Üstün performanslı dönüştürücü ile daha yüksek endüstriyel seviyede malzemeyi birleştirdi, Flo-Enstrümanlar herhangi bir endişe olmadan uzun süre çalışabilir.
Açık menü görüntü seçimleri, araçların kullanımını çok uygun hale getirir.
ST502 ultrasonik akışölçörü, yüksek ölçüm doğruluğuna sahip olan Transit-Time teknolojisine dayanır. ST502 bir sıkıştırmalı dönüştürücü kullanır,Sadece borunun dış tarafına sıkıştırarak akış verilerini toplayabilir., ve asla sıvıyla temas etmeyecek ve sıvı kirliliğine, basınç azalmasına, sızıntıya vb. neden olmayacaktır.
Faydaları
ST502, alüminyum alaşım malzemesinden yapılmış ve CNC işleme yöntemini gerçekleştiren yepyeni bir üst düzey üründür.Endüstri lideri tam kapalı demir emici yan açma teknolojisini herhangi bir vida kilitlemesi olmadan benimsiyorBöyle bir uygun tasarım gerçekten "bir saniye açılış"ı gerçekleştirir.
İlke
TVT ((Transit-Time Vortex) teknolojisi, ultrasonik akış ölçümünde en ileri yaklaşımı temsil eder.Transit zamanında ultrasonik ilkelerini, girdap dökme fenomenini kullanma yeteneği ile birleştirmekBu yenilikçi entegrasyon teknolojisi, ultrasonik akış sayaçlarının doğruluğunu, çok yönlülüğünü ve performansını artırır.Çeşitli endüstrilerde çok çeşitli uygulamalar için uygun hale getirerek, değişen akış koşullarında hassas akış ölçümleri gerektiren endüstriler için değerli bir çözümdür..
![]()
Cihaz, borunun dış tarafına monte edilmiş veya satır içi yerleştirilmiş bir çift (veya daha fazla) ultrasonik dönüştürücüye sahiptir.Diğeri onu akıntıya doğru gönderirkenSıvının hareketi ultrasonun geçiş süresini etkilediğinden, iki sinyal arasındaki zaman farkı akış hızına doğrudan orantılıdır.
Özellikler
| Performans özellikleri | |
| Hız aralığı | 0.03 ~ ± 40ft/s (0.01 ~ ± 12m/s) |
| Doğruluk | ±0,5% |
| Boru boyutu | 1 ′′~ 200 ′′ (25 mm~5000 mm) |
| Tekrarlanabilirlik | 0.15% ölçülen değer |
| Doğruluk | ±1,0% |
| Sıvı | Su, deniz suyu, petrol, alkol... |
| Boru malzemesi | PVC, paslanmaz çelik, karbon çelik, bakır... |
| Fonksiyon özellikleri | |
| İletişim ve Çıkışlar | İletişim: ModBus RS485 |
| Analog çıkış: 4 ~ 20mA, maksimum yük 750Ω. | |
| Dövme çıkışı: 0~9999Hz, OCT, (min ve maksimum frekans ayarlanabilir) | |
| Relay çıkışı: en fazla 1Hz ((1A@125V AC veya 2A@30V DC) | |
| Akış Birimi | M3, Litre, ABD Gallon, fabrika varsayılan birimi m3/saat. |
| Zaman Birimi | Gün/Saat, Dakika, saniye. |
| SD kartı | Maksimum kayıt: 2GB, 1000 günden fazla çalışıyor |
| Depolama süresi aralığı: 1~86400s | |
| Güç kaynağı | 24V DC/1A@ en fazla |
| Klavye | 16 dokunmatik tuş |
| Görüntüle | 20x2 dişli alfa-sayılı, arka tarafı aydınlatılmış LCD. |
| Sıcaklık | İletici: -40°F~140°F (-40°C~60°C) |
| Dönüştürücü: -40°F~248°F (-40°C~120°C) | |
| Nemlilik | % 99'a kadar RH, kondensasyonsuz |
| Fiziksel özellikler | |
| Göndericisi | Altın, IP65, CNC işlenmiş |
| Değiştiriciler | Kapsüle edilmiş tasarım, koruma derecesi IP68 |
| Transdüsör kablosu | Standart kablo uzunluğu: 33ft (10m). |
| Ağırlık | Göndericiler: 1 kg |
Ürün Boyutu
| Göndericisi |
| Normal dönüştürücü |
| Yüksek sıcaklıklı dönüştürücü |
| Ultra Yüksek Sıcaklık Değiştiricisi |
Ürün Görüntüsü
İletişim ve Çıkış İşlevleri
ST502 Sabit Ultrasonik Akış Ölçörü, çeşitli endüstriyel kontrol sistemlerine sorunsuz entegrasyon sağlamak için birden fazla iletişim ve çıkış seçeneği ile donatılmıştır.Bu çıkışlar gerçek zamanlı veri alımını sağlar, uzaktan izleme ve akışla ilgili süreçlerin kontrolü.
Çıktı Kapasiteleri Özetleri
| Çıktı Türü | Görev | Uygulama Örnekleri |
| RS485 ((Modbus) | Dijital iletişim | Uzaktan izleme, SCADA, sistem entegrasyonu |
| 4-20mA |
Analog giriş Analog çıkış |
PLC girişi, süreç geri bildirimi, DCS sistemleri |
| ÜST Puls | Akış toplama çıkışı | Toplu kontrol cihazları, enerji sayaçları, akış kayıt cihazları |
| İletişim | Alarm/kontrol çıkışı | Çıkartma alarmı kontrol valfleri/pompaları, akış güvenliği koruması |
Kablolama Şeması
Kurulum yöntemleri
| V yöntemi standart yöntem olarak kabul edilir. Genellikle daha doğru bir okuma verir ve yaklaşık olarak 25 mm'den 400 mm'ye (1 ′′16 ′′) kadar olan boru çaplarında kullanılır.,Ama yine de dönüştürücü düzgün bir şekilde yerleştirilmesi, borunun merkez çizgisinde boruya dokunması ve borunun her iki tarafında eşit mesafe gerektirir. | |
| Z yöntemi kurulumunda iletilen sinyalin, V yöntemiyle iletilen bir sinyalden daha az zayıflaması vardır.Bunun nedeni, Z yönteminin sıvıyı sadece bir kez geçen doğrudan iletilmiş (yansıtılan değil) bir sinyali kullanmasıdır.. Z yöntemi, 100 mm'den 3000 mm'ye kadar olan boru çaplarında ölçüm yapabilir. |
|
| N yöntemi ile, ses dalgaları sıvıyı iki kez geçerek üç kez boru duvarlarından sıçrar.N yöntemi ile transit mesafesini uzatarak ölçüm doğruluğu iyileştirilebilir. (genel olarak kullanılmamaktadır). |
|
| N yöntemi gibi, ölçüm doğruluğu da W yöntemi ile transit mesafesini uzatarak iyileştirilebilir.Ses dalgası sıvıyı dört kez geçer ve boru duvarlarından dört kez sıçrarÇok küçük borular için uygundur (diametri 50mm,2'den az). |